Rozë

VIP-at shqiptar në mbështetje të Kosovës në UNESCO

shpërndaje 0 0

Anëtarësimi i Kosovës në UNESCO ka marrë vëmendjen e të gjithëve, përfshi edhe personazhet e njohura.

Gjera po pritet që në Paris të mbahet konferenca e përgjithshme që do të hedhë votën për anëtarësimin e Kosovës në UNESCO, artistët shqiptarë përmes rrjeteve sociale po japin përkrahjen e tyre në mbështetje të kësaj kauze.

Emra si Dafina Zeqiri, Argjentina Ramosaj, Leonora Jakupi dhe Ledri Vula, etj janë vetëm disa nga artistët, që i janë bashkuar nismës #kosovoinunesco në Instragram.

Ky grupim tashmë numëron rreth 2000 postime, nga njerëzit që duan ta shohin Kosovën në UNESCO.

 

ADRESARI - Platforma e parë dhe e vetme shqiptare në Google Maps 
Navigacioni i të gjitha qyteteve  shqiptare 
#QITJAPIKEN! - SHKARKOJE!
AppStore:  https://itunes.apple.com/al/app/adresari/id998567332?mt=8
PlayStore: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.odalab.adresari
Artikulli i kaluar

Këtu mund ta ndiqni debatin live për Kosovën në UNESCO [Livestream]

Artikulli i ardhshem

De Biasi e publikon listën për miqësoret me Kosovën dhe Gjeorgjinë (FOTO)