Shëndetësi

Vlerat ushqyse te Trangullit

15:57 | 17 May 2017

Trangulli ka efekte hidratuese dhe konsumohet në masë të madhe edhe për të pasur një shëndet sa më të mirë të lëkurës.

Për të pasur rezultate dhe benefite sa më të mira, ju duhet që të konsumoni trangull çdo ditë, transmeton Indeksonline.

Benefitet kryesore nga konsumimi i trangullit janë si më poshtë:

-Hidraton trupin; -Eliminon toksninat nga trupi juaj; -Parandalon aromën e pakëndshme të gojës; -Ndihmon në humbjen e peshës; -Redukton rrezikun nga kanceri; -Largon qeskat e zeza përfund syve.