Rozë

Zyrtare: Ish-lojtari i Chelseat dhe Real Madridit transferohet në Dubai (Foto)

23:56 | 17 July 2017 | Autori: Infokusi

Lassana Diarra ka preferuar të largohet nga Europa. Ish-lojtari i Chelseat dhe Real Madridit është transferuar te klubi nga Dubai, Al Jazira, shkruan IndeksOnline.

Ai te klubi nga Shtetet e Bashkuara Arabe, është transferuar si lojtar i lirë pas mbylljes së kontratës me Marseillen.

32-vjeçari u bë i njohur te klubi i Chelseat, ku më pas shkoi në Arsenal, Portsmouth dhe Real Madrid.

Të tjera