Rajoni dhe Bota

100 drerë të mbytur nga trenat në Norvegji

Autori: Gazeta inFokus 21:02 | 27 November 2017

Më shumë se 100 drerë janë mbytur nga trenat në ditët e fundit në Norvegji.

Mbytja e drerëve ka ndodhur për shkak rrugëve të bllokuara nga bora.

Vetëm të shtunën janë mbytur më shumë se 65 drerë, ndërsa te premten 41.

Të tjera