Lifestyle

40 Saranda në Sarandë

Autori: Gazeta inFokus 10:31 | 12 February 2018

Kreu i shtetit Ilir Meta ka postuar në Facebook një foto me 40 vajza nga Kosova, që të përbashkët kanë emrin, Saranda.

Në një foto të postuar në profilin e tij, presidenti shkruan “Të dashur miq, ju përshëndes sot me fotot e 40 Sarandave në Sarandë, në prag të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës!”.

Vajzat nga Kosova kanë vizitur qytetin bregdetar. Madje, njëra prej tyre, Saranda Myftaraj ka lindur në këtë qytet në 1999, dhe është rikthyer në vendin e saj të lindjes.

Etiketa:

Të tjera