Ekonomi

500 euro dënim për fletushkat reklamuese

Autori: Gazeta inFokus 19:34 | 12 May 2018

Inspeksioni i Komunës së Prishtinës do t’i dënojë deri në 500 euro personat që do i hasë duke shpërndarë fletushka me oferta nga kompanitë dhe markete të ndryshme nëpër kryeqytet.

Kjo po bëhet në bazë të rregullores, por edhe pas ankesave të shumta të qytetarëve.

Të tjera