Fun & Video

6-muajshe, me një krah dhe mbi dallgë (Video)

Autori: Gazeta inFokus 16:18 | 22 November 2017
Ajo po pret fëmijën e saj të dytë, në muajt e gjashtë të shtatzënisë, por kjo nuk e ndal Bethany Hamilton që të hipë mbi tavolinën e sërfit për të mposhtur dallgët në Hauai.

27-vjeçarja, sërfiste profesioniste, ka humbur krahun e saj pasi u sulmua nga një peshkaqen në moshën 13-vjeçare, por kjo nuk e ka ndalur në asnjë moment dashurinë që ajo ka për oqeanin dhe betejën me dallgët.

    

Të tjera