Lifestyle

9 arsyet se pse duhet të bëni seks

Autori: Gazeta inFokus 08:44 | 07 February 2018

Shkenca ka zbuluar 9 arsyet se pse seksi është i mirë për shëndetin tuaj.

Sipas gjinekologut amerikan me rezidencë në Kaliforni, Dr. Sherry Ross, marrëdhënia seksuale është e mirë për zemrën, trupin dhe shpirtin e njeriut.

Më poshtë, lexoni arsyet se pse duhet të bëni seks, sipas Dr. Sherry Ross.

Djeg kaloritë

Forcon sistemin imunitar

Parandalon problemet me fshikëzën e urinës

Ilaç natyral kundër dhimbjes së kokës dhe kyçeve

Zgjidh problemet me pagjumësinë

Shton shanset e shtatzënisë

Përmirëson shëndetin mendor

Parandalon krijimin e rrudhave

Të bën më të zgjuar

Etiketa:

Të tjera