Lajme

Akuzohen 11 persona për terrorizëm

Autori: Gazeta inFokus 17:41 | 17 May 2018

Prokuroria braziliane ngriti padi kundër 11 personave që kanë planifikuar të formojnë qelinë e Shtetit Islamik në Brazil dhe të rekrutojnë xhihadistët për shkuarje në Siria, njoftoi sot prokuroria federale.

Dy brazilianë janë në burg nën masa të larta të sigurisë, ndërsa pesë të tjerë janë liruar deri në fillimin e gjykimit.

Të tjera