Lajme

Al Sabah përkulet pranë varreve të Jasharajve

Autori: Gazeta inFokus 17:14 | 11 December 2017

Presidenti i ANOC-ut, Sheikh Al Sabah, gjatë vizitës në Kosovës ka vizituar edhe kompleksin memorial “Adem Jashari” në Prekaz.

Ai ka vendosur kurora lule pranë varreve të Jasharajve si dhe është pritur nga pjesëtari i familjes Jashari, Murat Jashari.

Al Sabah gjatë ditës është takuar me kryeministrin Ramush Haradinaj si dhe kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli, dhe ministrin e Kulturës Kujtim Gashi.

Al Sabah në mbrëmje do të marrë pjesë në një ceremoni festive që KOK organizon për nder të tre vjetorit të pranimit në Komitetin Ndërkombëtar.

Të tjera