Sport

Ancelotti te Napoli, po mbahet takimi vendimtar

Autori: Gazeta inFokus 00:32 | 23 May 2018

Në orët e vona të mbrëmjes të së martës, një takim “blic” mes presidentit De Laurentis të Napolit dhe Karlo Ançelotit, ka ndodhur në Romë në shtëpinë e presidentit.

Ish-trajneri i Bajernit u prit nga Aurelio de Laurentis, dhe i biri i tij, Luixhi, dhe drejtori i bluve, Andrea Kiaveli.

Këto janë orë vendimtare, për ekipin e Napolit, që duket se me shumë mundësi do ketë trajner të ri Ançelotin.

De Laurentis është gati t’i ofrojë një kontratë dy vjeçare, me opsion rinovimi në vitin e tretë, me një pagë sezonale rreth 6.5 milionë euro.

Të tjera