Lajme

Arrestohen disa shitur polisa të sigurimit në mënyrë të kundërligjshme

Autori: Gazeta inFokus 10:22 | 07 December 2017

Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona si të dyshuar për tregti të ndaluar.

Arrestimi ka ndodhur dje rreth orës 15:00 në rrugën Garibaldi në Prishtinë, transmeton Infokusi.com.

Të dyshuarit kanë shitur polisa të sigurimit të veturave për udhëtime jashtë shtetit të Kosovës, në mënyrë të kundërligjshme.

Si prova materiale janë sekuestruar një llaptop, një shtëpizë kompjuteri dhe dokumente të ndryshme.

Me urdhër të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje./INFOKUSI

Të tjera