Lajme

Arrestohen pjesëtarët e ISIS-it që po përgatisnin sulme terroriste

Autori: Gazeta inFokus 13:05 | 17 April 2018

Shërbimi i Sigurisë Federale ruse njoftoi sot se ka zbuluar dhe arrestuar pjesëtarë të qelizave të Shtetit Islamik, i cili ka planifikuar sulme terroriste në rajonin Rostov të Rusisë.

Udhëheqësi i grupit shpërtheu veten gjatë operacionit të arrestimit dhe tre ekstremistët tjerë të dyshuar u arrestuan.

Të tjera