Lajme

Arrestohet vozitësi që tentoi t`i shkel njerëzit jashtë xhamisë në Paris

08:45 | 03 July 2017 Autori: Infokusi

Në Paris një person deri më tani i paidentifikuar u përpoq të godas me makinë disa persona jashtë një xhamie në periferi të Creteil, tha policia lokale.

Ai është arrestuar në këtë incident dhe askush nuk u plagos, pasi automjeti, sipas raporteve fillestare, hasi në një pengesë dhe shoferi dështoi në përpjekjen e tij që t`i shkelë njerëzit, raporton AP, transmeton Klan Kosova.

Tetë veta janë plagosur pas të shtënave në një xhami në jug të Francës, kanë konfirmuar zyrtarët, transmeton Klan Kosova.

Dy burra në një Renault Clio hapën zjarr jashtë vendit të faljes në qytetin e Avignon, raporton La Provence. Policia thotë se incidenti nuk po trajtohen si një “sulm terrorist”.

Të tjera