Sport

Barcelona arrin marrëveshje me Arthur

Autori: Gazeta inFokus 14:53 | 14 February 2018

Barcelona ka arritur marrëveshje me yllin e Gremios, Arthur, dhe shpreson që të nënshkruajë me të në janar të vitit të ardhshëm, sipas Mundo Deportivo.

Mesfushori brazilian konsiderohet si njëri nga talentet më premtues në Amerikën Jugore, dhe kjo ka bërë që edhe Barcelona ta ketë fokusin te ai.

Klubi i Ernesto Valverdes do të tentojë tani që t’i blejë 60% të të drejtave të lojtarit, ndonëse klubi brazilian nuk do ta shesë për më pak se 30 milionë euro.

Etiketa:

Të tjera