Sport

Barcelona dhe Real Madridi në ‘luftë’ për super-lojtarin

Autori: Gazeta inFokus 23:13 | 17 October 2017

Sulmuesi brazilian 16-vjeçar Lincoln ka tërhequr vëmendjen e Real Madridit dhe të Barcelonës.

Disa media kombëtare dhe ndërkombëtare thonë se lojtari premtues i Flamengos, i cili ka shënuar tre gola në Botërorin U-17 në Indi, ngjall interesin e dy gjigantëve të futbollit.

Lincoln ka qenë bashkëlojtar i Vinícius Junnior, tashmë lojtar i Real Madridit, andaj ai në verën e ardhshme ka të drejt që të kaloj tek madrilenët apo Barcelona, transmeton ORAinfo.

Të dy skuadrat nga LaLiga do të tentojnë që të arrijnë marrëveshje me brazilianin në afatin e janarit, por që ta lënë në huazim tek Flamengo deri në verën e ardhshme.

Etiketa:

Të tjera