Sport

Basel – Manchester City, formacionet e skuadrave

Autori: Gazeta inFokus 11:09 | 13 February 2018

Janë publikuar formacionet për superpërballjen ndërmjet Basel dhe Manchester City.

Ky takim zhvillohet në kuadër të Ligës së  Kampionëve, e cila rikthehet në këtë javë, pas një pauze prej më shumë se një muaji, shkruan infokusi.

Takimi zhvillohet sonte (e martë)  me fillim nga ora 20:45 në stadiumin ‘St. Jakob-Park’, në  qytetin Basel të  Zvicrës.

Tanimë të dyja skuadrat kanë publikuar formacionet e mundshme.

Këto janë formacionet e përballjes së madhe ndërmjet Basel dhe Man City, takim ky i cili do të drejtohet nga gjyqtari i njohur suedez Jonas Eriksson.

Basel: Vaclík, Lacroix, Suchý, Balanta, Lang, Frei (Zuffi), Xhaka, Petretta, Elyounoussi, Van Wolfswinkel, Oberlin.

Man. City: Ederson, Walker, Otamendi, Laporte, Zinchenko, Fernandinho, Bernardo Silva, David Silva, De Bruyne, Sterling, Agüero.

 

Të tjera