Lajme

Bashkëshorti i Albulena Haxhiut: Pozita e Aida Dërgutit në Kuvend po i shërben PDK-së

21:58 | 13 March 2018 Autori: Infokusi

Bashkëshorti i Deputetes Albulena Haxhiu, ka shkruar disa fjalë lidhur me deputeten e Vetëvendosjes, Aida Dirguti.

Alban Krasniqi përmes një statusi ka thënë se strukturat e VV-së i kanë kërkuar Aida Dërgutit dorëheqje edhe nga pozita e nënkryetares së Kuvendit, mirëpo sipas tij, ajo nuk e dorëzoj këtë post për shkak se nga ajo pozitë ajo do mund ta dëmtoj Lëvizjen Vetëvendosje.

“Strukturat dhe aktivistët e Lëvizjes VETËVENDOSJE! i patën kërkuar Aidës dorëheqjen edhe nga pozita e nënkryetares së kuvendit.
Por, ajo duke qenë e vetëdijshme që nga ajo pozitë e dëmton më shumë lëvizjen si dhe përfiton personalisht para të majme nga ky funksion dhe benefitet e tij nuk dha dorëheqje. Tani qenka zënë ”mat” në ushtrimin e pamoralshëm të pozitës që i takon Vetëvendosjes, e që padrejtësisht përmes Aides ky funksion i rëndësishëm po i shërben PDKsë.” ka shkruar Krasniqi.

Tutje ai i ka bërë thirrje deputetes Aida Durguti që ta lëshon këtë post.

“Aidë, nëse të ka mbetë një trohë fytyrë, dorëzoje pozitën e nënkryetares së kuvendit bashkë me atë të deputetes, e njëjta vlenë edhe për të dezertorët tjerë që me mandate të vjedhura nga votuesit e quajnë vetën ende deputetë.
Përndryshe, qytetari i indinjuar ka të drejtë që mos të ua shkoqë me reagime e kritika, pse jo edhe me forma proteste e reagimi civil për kthim mandatesh, sepse kjo qē po bëni është e ulët, llaskucllëk, tradhëti.” ka përfundur ai./Infokusi.com

 

Të tjera