Lajme

Bëhuni gati për ditët më të ftohta të këtij dimri

22:14 | 24 February 2018 Autori: Infokusi

Dimri i vërtetë duket se do të jetë gjatë ditëve të fundit të muajit shkurt.

Edhe pse gjatë muajve të fundit nuk ka pasur temperatura shumë të ulëta, acari më i madh do të jetë në fundin e stinës së dimrit.

Sipas parashikimeve të motit temperaturat gjatë ditëve të ardhshme do të shkojnë deri në minus 14 gradë celsius, transmeton lajmi.net

Më së ftohti do të jetë të martën dhe të mërkurën e javës së ardhshme, kurse nga e enjtja do të ketë ngritje të temperaturave.

Gjatë fillimit të javës temperaturat minimale do të sillen nga -5 deri në -7 gradë, deri në -14 gradë celsius.
Gjithashtu priten edhe reshje të borës.

 

Të tjera