Sport

Benzema zbulon problemin e madh që e kishte me Mourinhon

Autori: Gazeta inFokus 19:16 | 14 November 2017

Karim Benzema nuk ka pasur marrëdhënie të mirë me Jose Mourinhon.

Franezi e ka konfirmuar këtë në një intervistë për “Canal +”.
“Kur më krahasoi me një mace duke bërë shaka, aty fillova të ndihem i irrituar”, deklaroi Benzema, përcjellë “Lajmi.net”.

“Mendova se e bëri atë koment për të qeshur, por vazhdimisht më qëndronte në kokë dhe nuk ndihesha mirë”.

“I thashë atij se e respektoja si trajner, mirëpo respekti mes trajnerit dhe lojtarit duhet të jetë anasjelltas. Pas asaj nuk kishte shumë koment”, shtoi ai.

Etiketa:

Të tjera