Sport

Carvajal-Real Madrid, po ndodh ‘çmenduria’

Autori: Gazeta inFokus 18:41 | 14 November 2017

Dani Carvajal është i vendosur të kthehet në fushë për herë të parë që nga shtatori në derbin e Madridit me Atleticon, përcjell ORAinfo.

Futbollisti spanjoll kishte perikardit – një infeksion viral që prek membranën që e rrethon zemrën, gjë që është jashtëzakonisht e rrallë dhe e vështirë për t’u trajtuar.

Marca dhe Diario AS të dy raportojnë se 25-vjeçari do të kthehet në formacionin e Zinedine Zidane për udhëtimin e së shtunës në Wanda Metropolitano – hera e parë që Los Blancos kanë luajtur në stadium.

Vendin e Carvajal në formacionin e Madridit u mor nga marokani ndërkombëtar Achraf Hakimi, 18 vjeç, ndërsa spanjolli nënshkroi një marrëveshje të re në klub deri më 2022.

Etiketa:

Të tjera