Sport

Cavani flet para sfidës së Kampionëve

Autori: Gazeta inFokus 16:36 | 14 February 2018

Sulmuesi Edinson Cavani beson se Paris Saint-Germain nuk duhet të jenë në presion për të fituar Ligën e Kampionëve, shkruan infokusi.

Sluadra e PSG-së do të përballet sonte me skuadrën e Real Madridit në ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve.

Në lidhje me këtë ka folur sukmuesi Edison Cavani i cili është përpjekur të ulë tensionet para sfidës shumë të rëndësishme..

“Unë besoj se është e panevojshme që një klub si PSG është i detyruar për të fituar Ligën e Kampionëve me çdo kusht. Mendoj se ka një histori, një mit, i krijuar rreth Ligës së Kampionëve. Natyrisht, është kompeticioni më i madh nga të gjitha garat”.

“Kjo ndeshje në Bernabeu është një hap tjetër drejt rritjes së klubit. Ne duam të jemi më të mirë çdo vit dhe të vazhdojmë të rritemi së bashku me klubin”, ka thënë Cavani për ‘Marca’. /INFOKUSI.COM

 

Etiketa:

Të tjera