Sport

Çfarë bëri kështu Mina në ditën e prezantimit te Barcelona? – VIDEO

Autori: Gazeta inFokus 14:20 | 13 January 2018

Pasi kreu me sukses testet mjekësore, Yerry Mina ka nënshkruar kontratën me Barcelonën dhe është prezantuar në Camp Nou para qindra tifozëve. Gjatë prezantimit, ai bëri diçka që nuk është parë më parë në prezantime të lojtarëve.

Yerry Mina, transferimi i dytë për këtë afat kalimtar, pas Philippe Coutinhos, u ble nga Palmeiras për 11.8 milionë euro, të cilit Barcelona i ka vënë klauzolë 100 milionë euro.

Kolumbiani ka nënshkruar kontratë pesë vite e gjysmë me katalunasit, me kohëzgjatje deri në vitin 2023.

Gjatë prezantimit në Camo Nou, Mina bëri diçka që nuk është parë më parë në prezantime të lojtarëve. Braziliani zbathi krejtësisht atletet dhe çorapet, duke ecur këmbëzbathur nëpër barin e Camp Nou.

Etiketa:

Të tjera