Sport

“Dardanët” reagojnë ashpër për deklaratat e rreme (Foto)

16:47 | 12 October 2017 Autori: Infokusi

Tifogrupi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll “Dardanët” kanë reaguar ashpër për lajmet e fundit ndonëse këta të fundit janë kundër pasaportës shqiptare.

Një faqe në Facebook, ka shkruar një deklaratë të rreme të tifo grupit shqiptar, “Më përpara rijmë pa viza se mu vesh kuqezi”, transmeton IndeksOnline.

Në të vërtetë ky është një lajm i pavërtetë dhe propagandues.

“Të nderuar tifozë, media dhe qytetarë të Kosovës. Ne tifogrupi “Dardanët” reagojmë ashpër ndaj këtij lajmi të rrejshëm dhe propagandues, duke demantuar totalisht këtë lajm i cili sic po shihet nuk ka qëllim tjetër veç se përçarjen e popullit shqiptarë”, shkruhet në reagimin e Dardanëve.

Më poshtë e keni deklaratën e plotë të tifozëve:

Etiketa:

Të tjera