Auto&Tech

Dell prezanton laptopin e ri me chip hibrid

Autori: Gazeta inFokus 15:13 | 10 January 2018

Dell zbuloi një laptop të konvertueshme 360 shkallë në CES. Ka një chip hibrid Intel AMD.

“XPS15” nga Dell ështe një nga laptopët e parë i cili do të përdorur chipin hibrid Kaby Lake G nga AMD dhe Intel. Ky është një procesor quad-core me njësi grafike Vega nga AMD, e cila duhet të rrisë shpejtësinë, transmeton lajmi.net.

Ajo gjithashtu ka katër porte USB-C dhe një ekran 15.6-inç 4K. Ekrani rrotullohet 360 gradë, pra kthehet edhe në pjesën e prapme të pajisjes. Laptopi do të peshojë 1,95 kg dhe të jetë 16 mm e hollë. Një lexues i kartave SD dhe një fole mikrofon me kufje me një lidhje jack 3.5 mm si dhe një ekran me pesë faza LED janë instaluar gjithashtu për të lexuar nivelin e ngarkimit të baterisë.

Sipas Dell, XPS 15 do të shfaqet në SHBA në pranverën e vitit 2018 dhe do të kushtojë së paku $ 1,300.

Etiketa:

Të tjera