Lajme

Deputeti Topalli tregon çfarë lëndimi ka ne dore

Autori: Gazeta inFokus 18:50 | 17 May 2018

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Socialdemokrate, Faton Topalli tash e sa kohë po paraqitet para publikun me dorë të lënduar.

Kjo ka ngjallë shqetësim te qytetarët dhe votuesit e tij pasi kanë dëgjuar aludime te ndryshme rreth kësaj ngjarje.

E Infokusi gjatë ditës ka kontaktuar me Topallin i cili ka deklaruar se incidenti ka ardhur gjate një aktiviteti sportiv.

Deputeti ka thënë gjithashtu se si pasojë e lëndimit i është nënshtruar një operacioni.

“Kam një thyerje te vogël ne sup, për çka me është dashur te operohem. Lëndimi është bere gjatë aktiviteteve sportive “, ka thënë Topalli.

Ndryshe ka Topalli që ka marrë pjesë në seancën e Kuvendit te Kosovës përkundër problemeve shëndetësore, edhe gjatë kësaj seance numri i deputetëve qe kane munguar është bukur me i madh se ai pjesëmarrës./INFOKUSI

Të tjera