Lajme

Dëshmitari: Imami e ruajti sulmuesin

11:09 | 19 June 2017 Autori: Infokusi

Dëshmitari okular Hussain Ali tha se Imami i xhamisë në Londër në afërsi të së cilës një person shkeli me furgon e mbrojti sulmuesin derisa erdhi policia.

“Udhëheqësi i xhamisë tha:” Ti nuk e prek atë “. Ai ishte ulur dhe po e ruante atë”

Ali përshkroi kaosin që ndodhi në orët e hershme të mëngjesit të sotëm në Londër.

“Gjithçka që dëgjova ishte një zhurmë e madhe, pastaj u ktheva dhe pashë të gjithë tek bërtisnin dhe vraponin”

“Unë pashë njerëzit duke e marrë një njeri nga pjesa e poshtme e furgonit një të lënduar , ai kishte gjakderdhje, nuk ishte i vdekur,por  ishte gjallë.

“Njerëzit që ishin brenda panë se sulmuesi ishte i qeshur, ai ishte i lumtur”.

“Ishte panik, njerëzit bërtisnin, disa thoshin se ishte aksident. Ishte panik, ishte tmerr”, ka thënë Ali.

Gjatë sulmit të fundit në Londër ka mbetur i vdekur një person, kurse 10 të tjerë janë lënduar, raporton BBC, transmeton Klan Kosova

Të tjera