Lajme

Djali i Mlladiçit tregon se çfarë i tha babai i tij pas dënimit me burg

08:18 | 23 November 2017 Autori: Infokusi

Pas aktgjykimi i shkallës së parë në Tribunalin e Hagës, Ratko Mlladiç nëpërmjet djalit të tij, Darko, tha se do të luftojë derisa të jetë gjallëpër të zbuluar të vërtetën për luftën serbët, shkruan Tanjug.

“Kjo ishte vetëm gjysma e parë, unë do të luftoj për të eliminuar gënjeshtrat e vendosura dhe të zbulojnë të vërtetën në lidhje me betejën e serbëve. Kjo ishte vetëm gjysma e parë”,i ka thënë Ratko Mlladiç djalit të tij pasi ky i fundit bashkë me nënën e tij vizituan Ratkon i cili u dënua dje me burg të përjetshëm.

Të tjera