Kuzhina

Domate me vezë dhe borzilok

Autori: Gazeta inFokus 15:25 | 06 December 2017

Përbërësit

4 domate
4 vezë
4 gjethe borzilok
6 lugë të gjellës djathë
2 lugë të gjellës vaj vegjetal
kripë
Biber i zi

Hapat

1
Furrën ndezeni në temperaturë 200 gradë celsius, domatet preni në pjesën e sipërme, i boshatisni me një lugë dhe derdhni kripën.

2
Brenda secilës domate theni nga një vezë, borzilok të copëtuar, djathë dhe mbulojini me kapakun e domatës të prerë me parë.

3
Domatet spërkatni me vaj dhe vendosi në furrë për pjekje rreth 15-20 minuta.

4
Ju bëftë mirë!

Etiketa:

Të tjera