Sport

Dortmundi ua rrëmben nga duart mbrojtësin zviceran Man Unitedit dhe Liverpoolit

Autori: Gazeta inFokus 00:06 | 14 January 2018

Mediat gjermane raportojnë se Borussia Dortmund duket se i ka mposhtur gjigantët anglezë, Manchester Unitedin dhe Liverpoolin, në garë për mbrojtësin zviceran, Manuel Akanji.

Qendërmbrojtësi 22-vjeçar i Baselit pritet t’i kushtojë Dortmundit rreth 21 milionë euro, sipas të përditshmes gjermane Bild dhe revistës së futbollit Kicker, transmeton Express.

Akanji, i cili ka bërë katër paraqitje për Zvicrën, raportohet të jetë ndjekur edhe nga Manchester United he Liverpool.

 

Të tjera