Lifestyle

Dushi i natës më i shëndetshëm se ai i mëngjeseve

Autori: Gazeta inFokus 14:48 | 07 February 2018

Kur bëhet fjalë për dushin, shumica e njerëzve e bëjnë atë ose gjënë e parë në mëngjes ose përpara se të bien në gjumë.

Megjithatë këshilla për kohën e duhur për t’u pastruar ka ndryshuar për shkak të disa hulumtimeve të fundit.

Sipas ekspertëve një dush gjatë natës çon në gjumë më të mirë dhe më të shëndetshëm se sa dushi i mëngjeseve, njofton Klan Kosova.

Ekspertët britanikë bëjnë të ditur se një dush gjatë natës largon djersët, vajrat dhe alergenet e ditës, duke ju dhënë një gjumë më të mirë, sy mbyllje më të rehatshme si dhe lëkurë rrezatuese.

Etiketa:

Të tjera