Sport

Dybala i emocionon të gjithë! Ky është mesazhi prekës dërguar italianëve

Autori: Gazeta inFokus 18:55 | 14 November 2017

Ylli i Juventusit, Paulo Dybala thotë se mbrëmë ishte në krahë tët Italisë , derisa kishte shprehur dëshirën e tij që t’i takojë ata në Rusi.

Argjentinasi tashmë e ka ndihmuar kombin e tij të kualifikohet për Kupën Botërore, por pa azzurët të eliminuar mbrëmë pas një barazimi 0-0 me Suedinë.

“Unë brohorita për ju  natën e kaluar dhe doja të fitonit ju,” shkroi Dybala në Instagram, së bashku me një fotografi të shokëve të grupit Gianluigi Buffon, Giorgio Chiellini dhe Andrea Barzagli.

 

“Doja t’ju takoja në Rusi në Kupën e Parë Botërore, ndoshta edhe në finale. Ju jeni kampion i madh dhe ne kemi aq shumë për të fituar së bashku’, ka shkruar Dybala.

Etiketa:

Të tjera