Lajme

Egzon Gjuka është në gjendje kritike, atij i duhen 30 mijë euro për t’u mjekuar

Autori: Gazeta inFokus 08:47 | 15 November 2017

Njëri nga të lënduarit e aksidentit të komunikacionit që ka ndodhur të shtunën mbrëma në Pejë, është edhe 25-vjeçari nga ky qytet, Egzon Gjuka, i cili ka pësuar frakturë në qafë.

Ai është në gjendje kritike, ka dëmtuar rëndë unazat e qafës (frakturë cervikale), dhe i duhet ndërhyrje e menjëhershme kirurgjike, që kushton 30 mijë euro.

Këtë shumë familja e tij nuk mund ta përballojë dhe kërkon ndihmë nga njerëzit e vullnetit të mirë.

 

Të tjera