Sport

EKSKLUZIVE: Gentrit Dumani largohet nga FC Prishtina

Autori: Gazeta inFokus 22:35 | 13 January 2018

Mbrojtësi i krahut të majtë Gentrit Dumani do të largohet nga skuadra e kryeqytetit, raporton infokusi.com.

Sipas burimeve të afërta me Portalin Infokusi.com, Dumani është në bisedime serioze me skuadrën e Drenicës që bënë gara në Superligën e Kosovës dhe Ballkani nga Suhareka e cila bënë gara me ligën e parë të Kosovës.

Destinacioni më i afërt i mundshëm i mbrojtësit të krahut të majtë duket të jetë Ballkani nga Suhareka..

Gentrit Dumani është pjesë e FC Prishtinës  që nga viti 2016 kur ishte transferuar nga KF Fushë Kosova. /Infokusi.com/

Të tjera