Rajoni dhe Bota

Francë: Sulm nga ISIS

14:43 | 23 March 2018 Autori: Infokusi

Një njeri i armatosur besohet se ka vrarë së paku dy persona, përderisa tre të tjerë kanë mbetur të lënduar nga një pengmarrje që është duke vazhduar në Trebes, në pjesën jugore të Francës, shkruan Infokusi.

Policia ka arritur në vendin e ngjarjes, ku pengmarrësi ende po qëndron brenda një marketi.

I dyshuari ka shfaqur lidhje me shtetin islamik ISIS. /INFOKUSI.COM/

Etiketa:

Të tjera