Sport

Gareth Bale, prioriteti kryesor i revolucionit te skuadra angleze

Autori: Gazeta inFokus 11:27 | 22 May 2018

Manchester United po përgatiet për revolucionin e madh të ekipit gjatë merkatos së verës. Sic raporton Mirror, tekniku Jose Mourinho do të ketë në dispozicion 250 milionë euro për të sjellë në klubin Anglez disa përforcime të reja.

LEXO EDHE: Ky është super formacioni i Spanjës me lojtarët të cilët do të mungojnë në Kupën e Botës

Dhe, prioriteti kryesor i këtij revolucioni ka emrin e Gareth Bale, dëshira e vjetër e teknikut Portugez. Sipas të përditshmes Britanike, Madridi do t’a lejojë atë të largohet vetëm nëse Djajtë e Kuq i paguajnë shumën prej 100milionë euro, aq sa e blejti nga Tottenhami në vitin 2013.

Uellsiani vazhdimisht është ndjekur nga klubi Anglez dhe pakënaqësitë e tij këtë sezon në Madrid, mund të jenë kyce që ai të konsiderojë një rikthim drejt Premier League.

Të tjera