Kuzhina

Gjellë me perime

Autori: Gazeta inFokus 17:25 | 24 November 2017

Përbërësit

3 kungullesh
3 patate
1 kërpudha
5 qepë
5 hudhra
PËR SOS
1 lugë të gjellës Salce domate
kripë
Biber i zi

Hapat

1
Të gjithë përbërësit preni në copa të vogla, i rëndisni në tepsi.

2
Përmbi ia derdhni 1 filxhan vaj vegjetal dhe sosin e përgatitur.

3
Gjellën me perime e vendosni në furrë për pjekje në temperaturë mesatare, ndërkohë e përzieni gjellën.

4
Ju bëftë mirë!

Të tjera