Kuzhina

Gjellë Vjeshtore

Autori: Gazeta inFokus 15:45 | 10 November 2017

Përbërësit

1 qepë
2 gota fasule
1 domate
2 vezë
majdanoz
2 lugë tahin
4 lugë vaj vegjetal
2 lugë lëng limoni
kripë
Biber i zi

Hapat

1
Fasulën zieni, qepën preni në formë ovale.

2
Në një pjatë e përzieni fasulën, domatet e prera dhe qepën.

3
Vezët i zieni, pas zierjës i preni në copa të vogla dhe ia shtoni glazurës së bashku me majdanozin dhe përbërësit e tjerë.

4
E gjithë glazurën e përzieni dhe e vendosni në pjatë kryesore për shërbim.

5
Ju bëftë mirë!

Të tjera