Lajme

Gjendet trupi i pajetë i zhdukur në luftë

Autori: Gazeta inFokus 14:44 | 14 January 2018

Pas 19 vitesh kërkime, gjendet trupi i pajetë i Ibish Fetahut, i cili ishte zhdukur me 31 Mars me 1999, nga forcat serbe.

Ndonëse, familjaret tash e sa vite nuk e dinin për fatin e tyre, i ndjeri është gjetur në Prizren dhe është rivarrosur në fshatin Pastasel të Rahovecit.Mijëra qytetarë ishin të pranishëm për t’i dhënë lamtumirën e fundit të ndjerit Ibish Maliq Fetahut.

Të afërm të familjës kanë treguar për Gazeta Intro se ka persona të tjerë por që ky ishte identifikuar nga familjarët e tij.

I pranishëm ishte edhe kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi.Kujtojmë në masakren e fshatit Pastasel janë 106 të vrarë.

Etiketa:

Të tjera