Lajme

Haradinaj: Demarkacioni është çështje ditësh

Autori: Gazeta inFokus 18:09 | 28 February 2018

Kryeministi i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë pas mbledhjes së qeverisë deklaroi se votat për demarkacionin do t’i kenë së shpejti dhe se seancat për tema të tilla kërkojnë më shumë kohë, shkruan Infokusi.com

“Ne edhe shqiptarët i kemi pritur bukur gjatë, shyqyr jemi marr vesh me shqiptarë, besoj që do merremi vesh edhe me komunitetet tjera”, ka thënë Haradinaj.

Shkak i kësaj vonese sipas Haradinajt është nevoja e korrigjimit dhe korrektimit të përmbajtjes./INFOKUSI

Të tjera