Lajme

Haradinaj komenton vizitën e nesërme të Zaevit në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 17:47 | 11 December 2017

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, nesër do ta vizitojë Kosovën.

Lidhur me këtë vizitë ka folur edhe homologu i tij nga Kosova, Ramush Haradinaj gjatë qëndrimit në shkollën ndërkombëtare ” Maarif” në Prizren.

“Kosova dhe Maqedonia janë fqinj, kanë nevojë për marrëdhënie të mira pa marrë parasysh vështirësive që mund të kemi, duhet të gjejmë mënyra me i thelluar marrëdhëniet”, tha ai, njofton Klan Kosova.

Vizita e Zaev është vizita e parë zyrtare e një kryeministri të Maqedonisë në Kosovë.

Të tjera