Lajme

Haradinaj pret në takim delegacionin e lartë të BE-së

Autori: Gazeta inFokus 10:57 | 14 February 2018

Dita e mërkurë për Kryeministrin e Haradinaj do të jetë mjaftë e ngjeshur.

Kryeministri do të pret në takim delegacionin e lartë të BE-së, i kryesuar nga Drejtori i Përgjithshëm për Fqinjësi dhe Negociata për Zgjerim i Komisionit Evropian, Christian Danielsson dhe Drejtorin e Përgjithshëm të Shërbimit Evropian për Veprim të Jashtëm, Thomas Mayr Harting.

Në mbrëmje Kryeministri do të takon edhe ministrin e Jashtëm të Gjermanisë, Sigmar Gabriel./Infokusi.com

Të tjera