Lajme

Haradinaj takon ministrin e jashtëm gjerman

Autori: Gazeta inFokus 19:16 | 14 February 2018

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Sigmar Gabriel ka arritur tashmë në kryeministri.

Ai sapo ka arritur nga Beogradi dhe është pritur nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj.
Haradinaj dhe Gabriel pas pak pritet të mbajnë një konferencë për media.

 

Të tjera