Lajme

Haziri-Kurtit: Shpresojmë të dalësh shpejt prej burgu e me kallxu të vërtetën e madhe

Autori: Gazeta inFokus 21:25 | 12 December 2017

Nënkryetari i LDK-së dhe kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri ka reaguar rreth përçarjes në Vetëvendosje që ndodhi pasi u bë publik një skandal i brendshëm i kësaj partie.

Haziri ka theksuar se është Albin Kurti është ai i cili duhet të sqarohet rreth zhvillimeve të fundit në Vetëvendosje, pasi sipas tij, ishte po Kurti që nuk zgjodhi mjet për pushtet por se kjo iu ndërpre për siç thotë ‘me u kthy prap te m…!’

Shkrimi i plotë i Hazirit në Facebook:

mëti e ka fytyrën e Samisë ose Bacit të tij…!

Albin, shpresojmë me dalë shpejt prej burgut, e me kallxue të vërtetën e madhe!

Lut Emrush Haziri

Ish-anëtarja e kryesisë së VV’së, Aida Dërguti e kishte quajtur ‘mut’ Albin Kurtin në një bisedë në viber.

Albin Kurti ishte arrestuar nga policia e Kosovës pasi kishte shkelur urdhrin e gjykatës e cila kishte vendosur masën e sigurisë ‘arrest shtëpie’. Deputeti kishte marrë pjesë në festën në qendër të Prishtinës, pas fitores së Shpend Ahmetit në zgjedhjet lokale.

Të tjera