Kuzhina

Hurma me lajthi

Autori: Gazeta inFokus 17:18 | 22 May 2018

Përbërësit
10-12 hurma
¼ gota lajthia
1 lugë arra
1 lugë vaj kokosi
1-2 lugë mjalte
30 gr çokollatë
kokos

Hapat
1
Lajthitë, arrat dhe kokosin e vendosni në blendar, përmbi ia shtoni mjaltën dhe e vazhdoni përzierjën.

2
Hurmat i hapni në midis, ia largoni thelbin dhe në brendësi ia vendosni përzierjën e përgatitur.

3
Çokollatën e shkrini, hurmave ia derdhni çokollatën e shkrirë dhe kokosin.

4
Ju bëftë mirë!

Etiketa:

Të tjera