Sport

Ia bën ‘bajat’Juventusit! Ja ku po transferohet Emre Can

Autori: Gazeta inFokus 18:39 | 14 November 2017

Mesfushori i Liverpoolit, Emre Can mund të vendoset për t’u bashkuar me Manchester Cityn, e jo me Juventusin.

Tani, 23vjeçari  është bërë një lojtar i rëndësishëm për Jurgen Klopp gjatë dy sezoneve të fundit, por marrëveshja e tij aktuale në Anfield është skaduar në fund të sezonit, pas së cilës ai mund të blihet falas.

Juventusi, i cili kishte qenë i lidhur me Can gjatë muajve të fundit, mendon se ata kanë të ngjarë të shohin futbollistin gjerman në Manchester City dhe besojnë se joshja për të luajtur nën Pep Guardiola do të ishte shumë më e madhe.

Nuk ka gjasa që mund të zhvillojë një marrëveshje të re në Anfield para se kontrata të mbarojë në fund të sezonit, me Liverpoolin ende duke kërkuar që ta provokojë mesfushorin në futjen e penës në letër për një marrëveshje të re.

Etiketa:

Të tjera