Lajme

Ilir Meta: Urtësia e largpamësia e Rugovës na duhen edhe sot

Autori: Gazeta inFokus 22:14 | 21 January 2018

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, të dielën ishte për vizitë tek familja e ish presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova.

Meta përmes një shkrimi tha se urtësia e largpamësia e Rugovës janë të nevojshme edhe në ditët e sotme.Më poshtë është postimi i plotë i tij.

Të dashur miq, kënaqësi të takohesha sot në Prishtinë me familjen e dashur të Presidentit Rugova, për të kujtuar veprën e tij të pavdekshme.

Urtësia dhe largpamësia e tij na duhen edhe sot, po aq sa dje

Të tjera