Lajme

Indonezi: Arrestohen 18 persona për terrorizëm

Autori: Gazeta inFokus 11:30 | 11 December 2017

Njësitë antiterroriste të policisë indonezianë kanë arrestuar sot 18 persona të lidhur me grupet ekstremiste, duke tentuar që të zvogëlojnë rrezikun nga sulmet gjatë Kërshëndellave dhe Vitit të Ri, bën të ditur Policia.

Shefi i Policisë në Indonezi ka thënë se nuk ka fakte që ata kanë planifikuar ndonjë aksion të veçantë, por se janë arrestuar që t’iu shmangen rreziqeve, transmeton Reuters.

Të tjera