Lajme

Isa Mustafa: Ja kush është përgjegjës për futjen e gazit lotsjellës në Kuvend

22:09 | 22 November 2017 Autori: Infokusi

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa në emisionin Zona e Debatit në Klan Kosova  duke folur për gazin lotsjellës në Kuvend, ka theksuar se ka kërkuar nga policia që të ruhen njerëzit.

Mustafa ka thënë se është e cuditshme se si është futur gazi lotsjellës në Kuvend.

“Ne kurrë nuk kemi pasur sqarime të qarta pse ka ndodhur kjo dhe pse është lejuar një gjë e tillë”, tha ai, raporton Gazeta Blic.

Sipas Mustafës ka qenë në autoritetin e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli që të mos lejojë një gjë të tillë.

Mustafa ka thënë se ai është përballur me protesta e kundërshtime të vazhdueshme nga ana e opozitës.

Sipas tij, na patën shpallur tradhtarë për cështjen e demarkacionit.

Ai ka theksuar se ata kanë punuar në flakë.

Të tjera