Lajme

Ish-zëdhënësi i NATO-s, Jamie Shea viziton Kosovën

Autori: Gazeta inFokus 10:54 | 24 October 2017

Ish-zëdhënësi i NATO-s, Jamie Shea, i cili gjatë luftës në Kosovë në vitin 1999, në kohën kur Aleanca Veri-Atlantike po i bombardonte caqet serbe jepte informacionet më të reja lidhur me zhvillimet dhe ecurinë e fushatës ajrore do të qëndrojë për vizitë në Kosovë.

Ai do të pritet në një takim nga kryeministri Ramush Haradinaj në orën 14:30.

Ish-zëdhënësi i NATO-s, në orën 17:30 dp të jetë edhe pjesë e konferencës së organizuar nga Kolegji UBT ku do të diskutohet për të ardhmen euro-atlantike të Kosovës.

Të tjera